fb pixel

Корисне

Всі ми знаємо, для того щоб підлога служила багато років, необхідно її правильно положити. Не важливо який вид покриття ви обрали, для усіх існують стандарти укладки, в яких обумовлені вимоги до підготовки чорнової підлоги, стін, вологості та температури приміщення та багато іншого. Чому дотримання цих стандартів має величезну роль? Все просто – гарантія! Якщо ці норми порушені, виробник має право зняти з гарантії вашу підлогу (а у більшості випадків, він так і зробить), і вирішувати ваші питання доведеться Вам самостійно.

Всі рекомендації та стандарти наведені в цьому розділі, допоможуть Вам розібратись на що треба звертати увагу і головне, що має перевіряти та виконувати підрядчик, який виконує роботи. Ну що ж, як то кажуть: «Проінформований, значить озброєний»…Погнали…

1. Загальні вимоги
Стяжка (чорнова підлога)

Ваша майбутня підлога має лежати на якийсь основі. В старих будинках найчастіше це дерев’яні чорнові підлоги, для нових багатоквартирних будинків це бетонна основа.

Якщо з дерев’яною підлогою все зрозуміло, перевіряємо на скрипи, рівність та на скільки міцно вона тримається, то з бетонною трохи складніше. Зроблена з використанням сухих сумішей чорнова підлога, має відповідати «Державні будівельні норми України», а саме: «ДБН В.2.6-22-2001. Конструкції будинків і споруд. Улаштування покриттів із застосуванням сухих будівельних сумішей»

Давайте розглянемо все поступово, так як би це робив наш технолог.

Візуальний огляд: Бетонна основа не має бути: з тріщинами, плямами, не рівною, прогинатися чи руйнуватися під тиском, бути крихкою. Біля стін мають бути деформаційні шви, які заповнені еластичними матеріалами.

Перевірка на міцність: Згідно з європейськими стандартами DIN 1045 для конструкцій всередині будинків розкриття тріщини не можуть бути більше 0,4 мм.

Стяжка має витримувати тиск від 150 кг/см2 або від 15 МПа, в залежності від товщини. А ось для монтажу плаваючим методом ці значення починаються від 8 МПа.

Це можна перевірити вирізавши шматок стяжки з Вашої оселі, а потім свердлити, пиляти і знущатися над ним скільки завгодно, вимірюючи необхідні показники.

Але є більш швидкий і простий метод, яким користуються наші технологи – Молоток Шмідта. Він майже автоматично обчислює міцність стяжки.

Не всі майстри мають такий прилад, тому використовують метод простукування стяжки молотком та подряпати її металевим предметом. При таких діях стяжка не має кришитися та тріскатися, вона має витримувати навантаження.

Перевірка на рівність: Рівність стяжки має відповідати наступним значенням: на 2 метри довжини – 2 мм перепаду по висоті, та відхилення від горизонтальної площини - 0,2 % від відповідного розміру приміщення.

Кожен професіонал повинен мати лазерний рівень, за допомогою якого він за 5 хвилин може перевірити перепади по висоті та кут нахилу підлоги по всій площині помешкання. Але якщо за якихось обставин його нема, тоді можна взяти правило або рівну дерев’яну рейку довжиною 2 метри і покласти на бетонну підлогу. Якщо в будь якому місці між рейкою (правилом) та основою, зазор не перевищує 2 мм, тоді все ОК.

Перевірка вологості: Є дуже важливим параметром для монтажу підлоги, так як зайва волога зможе виходити тільки в сторону Вашої нової підлоги і якщо вона не водостійка, то є ймовірність що вона зіпсується, або з’явиться грибок під нею. Для проведення замірів цього параметру без спеціалізованих інструментів не обійтися. 

Вологість чорнової підлоги, незалежно від способу монтажу має відповідати наступним стандартам:

  • для цементних основ до 4 % (але краще 2-3%)
  • для дерев’яних основ до 8 %

На сьогоднішній день найбільш точним методом перевірки вологості є карбідний гігрометр. Але ціна розхідних матеріалів, та й самого прибору є дуже великою та й використовують його тільки для цементних основ. Тому в Україні більшість відповідальних технологів використовує універсальні електроні інструменти, для заміру вологості в усіх типах основ. Більш детально про всі способи ми розповімо на наших сторінках в соціальних мережах.

2. Монтаж підлоги:

Не важливо який тип підлоги ви обрали: паркетна дошка, ламінат чи вініл, всі вони є готовим продуктом і його залишається тільки покласти і більше нічого робити не треба. Виходячи з цього монтаж вашого покриття для підлоги має бути останнім етапом робіт! Тому завозити матеріал необхідно після завершення всіх робіт (укладання плитки, фарбування стін або приклеювання шпалер та ін.)

Перед початком укладання будь-якого покриття для підлоги бажано, щоб це покриття знаходилось в приміщенні, мінімум 48 годин. Таким чином матеріал акліматизується і приймає параметри температури та вологості приміщення. Кліматичні умови при яких дозволяється монтаж підлоги, мають відповідати наступним значенням:

Температура 18-22 °С, та 40 – 55 % відносної вологості повітря .

Після адаптації матеріалу, необхідно відкрити кілька пачок, перевірити відповідність отриманої продукції до обраного зразку, та зробити виміри її вологості, значення якого мають бути 8±2 %

В залежності від обраного типу покриття для підлоги, вирізняють декілька способів монтажу:

  • Повне приклеювання до основи
  • Плаваючий метод укладання (на підкладку)

В обох випадках до початку монтажу необхідно нанести ґрунтовку на бетонну стяжку. З її допомогою стяжці надається більша міцність і збирається зайвий пил, який не вдалося зібрати пилососом.

Іншим обов’язковим кроком, для обох способів – треба переміряти приміщення в якому виконується монтаж та виявити кількість цілих планок по ширині. Якщо останній ряд по ширині менший ніж 50 мм, тоді треба зменшити ширину першого ряду. Таким чином ряди понад стіною будуть міцніше приклеєні та візуально виглядатимуть гарніше.

Повне приклеювання до основи:

Такий метод в більшості випадків використовується для  укладання масивної дошки (та яка зроблена на всю товщину з цінної породи деревини) або інженерної дошки (інша назва двошарова паркетна дошка).

Тут також вирізняють два методи укладання: через додатковий шар, наприклад з фанери та укладання дошки напряму на чорнову підлогу.

Перший метод більше використовують при укладанні масивної дошки, так як вона більше реагує на зміни вологості та температури в приміщені і змінює свої геометричні розміри, в результаті чого з’являються щілини між планками. Завдяки шару фанери відбувається стабілізація масивної дошки. Також додатковий шар фанери використовують у випадках, коли треба підняти рівень підлоги, щоб вирівнятись з плиткою, тощо.

Метод повного приклеювання до чорнової підлоги використовують останнім часом все більше, так як все більше виробників переходить на виробництво інженерної дошки. Вона вже має фанеру та мінімум 4 мм цінної породи деревини і не змінює свої геометричні розміри, незалежно від вологості та температури в приміщенні. Також при замовленні інженерної дошки є можливість вибрати необхідну товщину, збільшити або зменшити, за рахунок нижнього шару з  фанери. Враховуючи технологічні особливості інженерної дошки та використовуючи метод повного приклеювання до чорнової підлоги, інженерну дошку можливо поєднувати з підігрівом підлоги (тепла підлога).

Тож для того, щоб приклеїти дошку до підлоги необхідно виконати декілька кроків:

  • Нанесіть клей на основу, тільки під рядом який приклеюєте, спеціальним шпателем з гребінкою. Таким чином ви зможете рівномірно наносити клей та контролювати його  витрати
  • Укладайте перший ряд залишивши відстань 5-10 мм між стінами та дошкою (компенсаційний зазор). Зафіксуйте цю відстань за допомогою клинців.
  • Після укладання ряду, його треба жорстко зафіксувати, до повного висихання клею. Фіксують ряди за допомогою паркетних цвяхів (у випадку укладання з використанням додаткового шару фанери) або навантажують чимось важким (у випадку приклеювання на чорнову основу)
  • Укладання нового ряду починається з остатку попереднього ряду або з короткої планки, але не меншою ніж 50 см. Також треба контролювати, щоб відстань між торцевими з’єднаннями сусідніх рядів, була більше ніж 50 см. Це придає покриттю для підлоги більшої міцності.

* Сертифіковані майстри нашого магазину використовують для приклеювання тільки двокомпонентні поліуретанові або сіланові клеї

  • Після укладання підлоги необхідно вийняти клинці та закрити компенсаційні зазори, між покриттям та стінами, за допомогою плінтуса або герметика
  • Готовою підлогою можна користуватися через 24 години

Плюси укладки повним приклеюванням:

  • Гарна шумоізоляція
  • Можливість реставрації та заміна окремих ділянок або планок
  • Немає ефекту плаваючої підлоги
  • Монтаж одним шаром по всій площині, без використання декоративних поріжків
  • Надійність конструкції та її довговічність
Плаваючий метод укладання:

При такому методі планки з’єднуються між собою за допомогою замка, який нанесений на кожну планку, але планки не закріплені жорстко до основи. Тому він і називається плаваючий.

Такий метод укладання використовують майже для всіх видів покриттів (ламінат, тришарова паркетна дошка, кварц вініл), окрім масивної дошки.

В залежності від виду обраного матеріалу та конструктивних особливостей, для такого виду укладання треба обрати підходящу підкладку. Підкладки бувають синтетичні (поліпропілен, з використанням пінопласту та ін.), та натуральні (коркова, перероблена деревина та ін.)

  • Перш за все необхідно положити гідроізоляційний прошарок, для того щоб захистити ваше покриття від вологи. Можна використовувати звичайну плівку, а можна нанести ґрунтовку на бетонну основу, як і у випадку з повним приклеюванням. При використанні плівки, її краї виводять на стіну, для того щоб волога виводилася, а не застоювалась під покриттям, а потім в кінці монтажу обрізають зайве.
  • Наступним кроком укладаємо підкладку, яку між собою з’єднують скотчем.
  • При укладанні першого ряду необхідно залишити компенсаційний зазор між стіною та покриттям не менше 10 мм. Це правило не відноситься до SPC ламінату (кварц вінілу), так як він не має розширення.
  • Укладка замком от стені….
  • Укладання нового ряду починається з остатку попереднього ряду, але не меншою ніж 50 см. Також треба контролювати, щоб відстань між торцевими з’єднаннями сусідніх рядів, була більше ніж 50 см. Це придає покриттю для підлоги більшої міцності
  • Далі збираємо всю площу нашого приміщення. Якщо площа монтажу більше ніж 12 на 8 м (більше ніж 100 м2), то необхідно площу розділити на сектора, далі зробити компенсаційний зазор між цими секторами та закрити його декоративною планкою
  • Після укладання підлогу можна негайно використовувати

Всі покриття для підлоги, які укладаються плаваючим методом, в кожній упаковці мають докладну інструкцію з монтажу.

 Плюси плаваючого метода:

  • Швидкість монтажу
  • Невелика вартість робіт та додаткових розхідних матеріалів
  • Можливість використання покриття в інших помешканнях, після демонтажу
  •  Простота укладки, дозволяє виконати монтаж самостійно

3. Тепла підлога